9-10.06 Jarmark Łaski "Przenikanie" Jarmark inny niż wszystkie.

Jarmark pokazuje różne oblicza kultury, tworząc szeroką ofertę dla wszystkich grup społecznych zainteresowanych uczestniczeniem w największym miejskim wydarzeniu artystycznym w Łasku.

Jego zasadnicze cele to:

- aktywizacja kulturalna mieszkańców Łasku

- promocja Łasku w regionie i Polsce

- promocja lokalnej twórczości i przedsiębiorczości

- integracja mieszkańców wokół wspólnych działań kreatywnych i artystycznych

- przypomnienie historii i budowanie tożsamości Łasku związanej z wielowiekową bogatą tradycją Łasku

Tworząc nową formułę Jarmarku Łaskiego chcemy zachować w nim wszystko, to co było do tej pory dobre i sprawdzone oraz poszerzyć ofertę adresując ją do jak najszerszego grona potencjalnych beneficjentów.

Jarmark Łaski kładzie nacisk na budowanie tożsamości Łasku, jako miasta o wielowiekowej tradycji o ciekawym położeniu, w okolicach którego przecinają się najważniejsze szlaki komunikacyjne Polskie i Europejskie. Jarmark to wzajemne przenikanie się i inspirowanie kultur. Idea Jarmarku przypomina i daje możliwość współistnienia i koegzystencji najróżniejszych nurtów intelektualnych i artystycznych.

W naszej propozycji odwołujemy się do wielowiekowej tradycji Jarmarku, jako miejsca gdzie przenikały się najróżniejsze idee, prądy myślowe, kultury i mody. Jarmark i co za tym idzie Łask był miejscem ożywionej i pełnej szacunku do odmienności  wymiany towarów, usług, i myśli.

Regulamin Jarmark Średniowieczny

Regulamin Udziału w Jarmarku Łaskim